16. 10. – Bubnování pro Bubny připomene první židovský transport vypravený z Prahy

Veřejný happening Bubnování pro Bubny na místě paměti připomene první židovský transport vypravený 16. října 1941 z Prahy. Organizátoři zvou na bývalou nástupní stanici transportů zavzpomínat na 78 let starou událost, zabubnovat si spolu s Tam Tam Batucadou nebo se jen chvíli zastavit na pražském nádraží Bubny. Akce proběhne ve středu 16. října 2019 od 17 hodin na nástupišti na adrese Bubenská 177/8b. 

Bubenickou show Tam Tam Batucady doplní někteří bubeníci z řad novinářů a publicistů, jako jsou Ondřej Kondrád nebo Jaroslav Spurný, kteří budou bubnovat proti tichu mlčící většiny. A letos také proti falešným legendám a umělým hrdinům. A i za všechny ty, kteří řekli „ne“ překrucování historie a našli odvahu, aby vykročili k hledání své vlastní identity. Bubnování pro Bubny bude moderovat Jarmila Balážová. Akci organizují zástupci chystaného Památníku ticha, projektu revitalizace nádraží Bubny v moderní prostor pro veřejný dialog o dědictví minulosti jako stigmatu dneška. Realizátorem je obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha

Nádraží Bubny v Praze hostí v tuto chvílí také podstatnou část doprovodného programu výstavy Komunikace 89 aneb státní převrat bez internetu. Ta až do 30. listopadu probíhá v nově postaveném pavilonu na Letenské pláni. A právě v nádražní hale bývalého nádraží Bubny se koná pod názvem Vysílání stanice Bubny cyklus sedmi diskusí na téma, jak jsme v posledních třiceti letech naložili s nabytou svobodou slova. Významné osobnosti mediálního světa se sejdou se studenty ještě pětkrát a to například pod patronací Českého rozhlasu Plus, České televize nebo Knihovny Václava Havla. 

Více informací na www.bubny.org.

Kontakt pro média:
Martina Chvojka Rekovámartina.rekova@4press.cz
+420 731 573 993
Klára Bobková
klara.bobkova@4press.cz
+420 731 514 462

Památník ticha – Nádraží Bubny:
Bubenská 177/ 8b, 170 00, Praha 7
www.bubny.org